Najlacnejšie PZP a KASKO

 

 

ŠPECIFIKÁCIE A TYPY AUTO POISTENIA

Povinné zmluvné poistenie – PZP

PZP je povinným zákonným poistením a slúži na ochranu tých účastníkov dopravnej nehody, ktorí ju nezapríčinili. Toto poistenie patrí medzi poistenia zodpovednosti za škodu a každý motorista musí mať PZP povinne uzavreté.Povinné zmluvné poistenie sa uzatvára na auto, motocykel, štvorkolku, prívesný vozík alebo iný druh motorového vozidla prevádzkovaného na verejných komunikáciách. Poistenie je možné uzatvoriť aj cez internet, kde poisťovne tiež zverejňujú cenník.PZP sa vzťahuje na škody na zdraví, náklady pri usmrtení, škody vzniknuté poškodením či zničením, ušlý zisk a náklady spojené s právnym zastúpením. Najčastejšie kryjú poisťovne podľa druhu nároku škody buď do 5 miliónov € alebo do 10 miliónov €. Najlacnejšie PZP získate online porovnaním v online  porovnávači.

Havarijné poistenie – KASKO

Kasko, ako sa tiež havarijné poistenie nazýva, je poistenie zamerané na krytie škôd, ktoré vzniknú na vašom vozidle. Najčastejšie kryje havarijné poistenie krádež vozidla a jeho poškodenie počas prevádzky.Na rozdiel od zákonného poistenia, havarijné poistenie je dobrovoľné. Dohodnúť sa dá buď bez spoluúčasti alebo so spoluúčasťou. Od toho závisí aj cena poistenia. Kasko sa dá uzavrieť nielen na auto, ale aj na motorku či iný druh vozidla.Havarijné poistenie je možné dojednať v rôznych balíkoch krytia poistných udalostí, prípadne s pripoistením vybraných rizík. Patria sem napríklad riziká odcudzenia, stretu so zverou, úrazové pripoistenie alebo pripoistenie batožiny.

 

Aké sú hlavné dôvody prečo si uzavrieť poistku na auto cez online kalkulačku?

V súčasnosti spolupracujeme s viac ako 40 produktovými partnermi. Porovnávať produkty a ich špecifikácie manuálne je neefektívne a často veľmi náročné. Preto sa služba porovnania prostredníctvom Online porovnávača vyplatí.

  • Online kalkulačka vám ihneď ukáže ako môžete na poistnom ušetriť slušné peniaze
  • Online kalkulačka zobrazí konečnú cenu vrátane všetkých zliav a bonusov, ktoré poisťovne ponúkajú.
  • Vďaka online kalkulačke nemusíte chodiť od pobočky k pobočke, nečakáte, kým prídete na rad, neabsolvujete nekonečné rozhovory so zamestnancami poisťovní, ktorí sú platení od predaja produktu konkrétnej poisťovne.
  • Online kalkulačka nepreferuje žiadnu poisťovňu, je to nezávislý porovnávací nástroj.
  • Online kalkulačka pracuje pre vás tak, aby ste z pohodlia vášho obľúbeného miesta behom niekoľkých minút získali výpočet najnižšieho možného poistného.
  • Online kalkulačka zobrazuje automaticky všetky poistné krytia a ďalšie asistenčné služby zahrnuté v cene poistenia